Ciąża to wspaniały czas, jednak nie oszczędza organizmu kobiety. Po porodzie będziesz musiała nie tylko nauczyć się opiekować dzieckiem, ale także… sobą i swoim „nowym” ciałem. Pięknym i silnym, ale niezwykle zmęczonym, po miesiącach noszenia w sobie nowego życia.
Trening to dobry sposób na poprawę samopoczucia, kondycji, wyglądu, a przede wszystkim na wzmocnienie mięśni i zadbanie o swoje zdrowie. Ważne, aby ćwiczenia były dopasowane do Twoich możliwości – delikatne i skuteczne, nastawione na poprawienie wytrzymałości i wzmocnienie ciała, a nie na wycisk ponad siły.
W moim programie Low Pressure Fitness dla mam poznasz zupełnie nowe, holistyczne podejście do ciała i ćwiczeń. Nauczę Cię masażu brzucha, rozluźniania punktów spustowych, rozciągania, pracy z postawą oraz oddechem – i właśnie na tym ostatnim skupimy się dzisiaj.
Trening hipopresyjny – co to?
Oddychanie hipopresyjne odnosi się do praktyki oddychania, w której naprzemiennie ćwiczymy oddychanie dekompresyjne i bezdech.
Trening hipopresyjny Low Pressure Fitness to połączenie oddychania hipopresyjnego z określonymi pozycjami w spójny, gotowy zestaw ćwiczeń.
Oddychanie dolnożebrowe to technika oddychania, w której podczas wdechu maksymalnie rozszerzasz klatkę piersiową, a podczas wydechu wydłużasz kręgosłup.
Bezdech to wstrzymanie oddechu na pustych płucach, podczas którego jednocześnie rozszerzasz klatkę piersiową i wydłużasz kręgosłup.
Trening hipopresyjny – najważniejsze zalety
Metoda Low Pressure Fitness to innowacyjny system treningu posturalnego w połączeniu z treningiem oddechowego. Jednym z fundamentów metody jest opieranie treningu na znajomości połączeń anatomicznych i przebiegu łańcuchów mięśniowo-powięziowych, aby zwiększyć aktywację mięśni głębokich oraz zmobilizować trzewia poprzez ruchomość przepony.
Dodatkowo LPF pomaga uregulować napięcie spoczynkowe mięśni stabilizujących oraz znormalizować ciśnienie w jamie brzusznej.
Oprócz zmian estetycznych – w tym redukcji talii nawet do 12 cm – ćwiczenia LPF mają na celu poprawę wyglądu oraz funkcji mięśni brzucha.
Regularne i systematyczne stosowanie metody LPF pozwala:
- zmniejszyć obwód brzucha,
- zredukować bóle pleców,
- poprawić pracę jelit,
- poprawić postawę,
- tonizować mięśnie brzucha,
- poprawić wyniki sportowe,
- przyspieszyć powrót do zdrowia po porodzie.
Trening hipopresyjny – jak zacząć?
W nagraniu treningu hipopresyjnego LPF dla początkujących znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie zacząć ćwiczyć we własnym domu. Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju i maty do ćwiczeń!
Jestem jedyną certyfikowaną instruktorką oraz ambasadorką metody LPF w Polsce – pomogę Ci:
- nauczyć się wykonywać trening hipopresyjny w sposób bezpieczny dla Twojego ciała,
- zrozumieć, jak metoda LPF wpłynie na Twoje mięśnie brzucha i mięśnie dna miednicy oraz dlaczego to ważne – szczególnie jeśli jesteś po porodzie, ale nie tylko,
- wykorzystywać trening hipopresyjny do poradzenia sobie z kobiecymi problemami – m.in. nietrzymaniem moczu, problemami z wypróżnianiem czy bolesnym współżyciem.
Trening hipopresyjny to idealne rozwiązanie po porodzie – nie ważne, czy minęło od niego kilka miesięcy, czy kilka lat. Pamiętaj jedynie, aby wstrzymać się z ćwiczeniami 6 tygodni od porodu naturalnego i 12 tygodni od cesarskiego cięcia.
Metoda LPF doskonale sprawdzi się także u kobiet przygotowujących się do porodu, zmagających z endometriozą, problemami z pęcherzem, wzdęciami, bólami i dyskomfortem trawiennym.
Trening hipopresyjny LPF możesz łączyć z innymi aktywnościami fizycznymi, niezależnie od ich intensywności.
Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy, nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.