Trening hipopresyjny – co to i jak zacząć?

utworzone przez | 5 wrz 2023

Ciąża to wspaniały czas, jednak nie oszczędza organizmu kobiety. Po porodzie będziesz musiała nie tylko nauczyć się opiekować dzieckiem, ale także… sobą i swoim „nowym” ciałem. Pięknym i silnym, ale niezwykle zmęczonym, po miesiącach noszenia w sobie nowego życia.

Trening to dobry sposób na poprawę samopoczucia, kondycji, wyglądu, a przede wszystkim na wzmocnienie mięśni i zadbanie o swoje zdrowie. Ważne, aby ćwiczenia były dopasowane do Twoich możliwości – delikatne i skuteczne, nastawione na poprawienie wytrzymałości i wzmocnienie ciała, a nie na wycisk ponad siły.

W moim programie Low Pressure Fitness dla mam poznasz zupełnie nowe, holistyczne podejście do ciała i ćwiczeń. Nauczę Cię masażu brzucha, rozluźniania punktów spustowych, rozciągania, pracy z postawą oraz oddechem – i właśnie na tym ostatnim skupimy się dzisiaj.

Trening hipopresyjny – co to?

Oddychanie hipopresyjne odnosi się do praktyki oddychania, w której naprzemiennie ćwiczymy oddychanie dekompresyjne i bezdech.

Trening hipopresyjny Low Pressure Fitness to połączenie oddychania hipopresyjnego z określonymi pozycjami w spójny, gotowy zestaw ćwiczeń.

Oddychanie dolnożebrowe to technika oddychania, w której podczas wdechu maksymalnie rozszerzasz klatkę piersiową, a podczas wydechu wydłużasz kręgosłup.

Bezdech to wstrzymanie oddechu na pustych płucach, podczas którego jednocześnie rozszerzasz klatkę piersiową i wydłużasz kręgosłup.

Trening hipopresyjny – najważniejsze zalety

Metoda Low Pressure Fitness to innowacyjny system treningu posturalnego w połączeniu z treningiem oddechowego. Jednym z fundamentów metody jest opieranie treningu na znajomości połączeń anatomicznych i przebiegu łańcuchów mięśniowo-powięziowych, aby zwiększyć aktywację mięśni głębokich oraz zmobilizować trzewia poprzez ruchomość przepony.

Dodatkowo LPF pomaga uregulować napięcie spoczynkowe mięśni stabilizujących oraz znormalizować ciśnienie w jamie brzusznej. 

Oprócz zmian estetycznych – w tym redukcji talii nawet do 12 cm – ćwiczenia LPF mają na celu poprawę wyglądu oraz funkcji mięśni brzucha.

Regularne i systematyczne stosowanie metody LPF pozwala:

 • zmniejszyć obwód brzucha,
 • zredukować bóle pleców,
 • poprawić pracę jelit,
 • poprawić postawę,
 • tonizować mięśnie brzucha,
 • poprawić wyniki sportowe,
 • przyspieszyć powrót do zdrowia po porodzie.

Trening hipopresyjny – jak zacząć?

W nagraniu treningu hipopresyjnego LPF dla początkujących znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie zacząć ćwiczyć we własnym domu. Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju i maty do ćwiczeń!

Jestem jedyną certyfikowaną instruktorką oraz ambasadorką metody LPF w Polsce – pomogę Ci:

 • nauczyć się wykonywać trening hipopresyjny w sposób bezpieczny dla Twojego ciała,
 • zrozumieć, jak metoda LPF wpłynie na Twoje mięśnie brzucha i mięśnie dna miednicy oraz dlaczego to ważne – szczególnie jeśli jesteś po porodzie, ale nie tylko,
 • wykorzystywać trening hipopresyjny do poradzenia sobie z kobiecymi problemami – m.in. nietrzymaniem moczu, problemami z wypróżnianiem czy bolesnym współżyciem.

Trening hipopresyjny to idealne rozwiązanie po porodzie – nie ważne, czy minęło od niego kilka miesięcy, czy kilka lat. Pamiętaj jedynie, aby wstrzymać się z ćwiczeniami 6 tygodni od porodu naturalnego i 12 tygodni od cesarskiego cięcia.

Metoda LPF doskonale sprawdzi się także u kobiet przygotowujących się do porodu, zmagających z endometriozą, problemami z pęcherzem, wzdęciami, bólami i dyskomfortem trawiennym.

Trening hipopresyjny LPF możesz łączyć z innymi aktywnościami fizycznymi, niezależnie od ich intensywności. 

Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy, nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.

Sesja początkująca LPF – wszystko to co musisz wiedzieć aby bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia z metodą Low Pressure Fitness u siebie w domu. 

 

Czyli  coś o co pytałyście już od dłuższego czasu … wreszcie jest dostępne Online – bez limitu czasu – kupujesz dożywotni dostęp do nagrania.

 

Jako jedyna certyfikowana instruktorka oraz ambasadorka metody LPF w Polsce, chciałabym abyś wspólnie ze mną:

 

 1. Nauczyła się  jak w  bezpieczny sposób dla swojego ciała rozpocząć praktykę zgodną z metodą LPF
 2. Wytłumaczę Ci dlaczego metoda LPF to holistyczna metoda opierające się na reedukacji oddechowej i posturalnej wykorzystująca biomechanikę naszego ciała oraz połączenia anatomiczne wpływająca mocno na wygląd Twojego brzucha oraz zdrowie mięśni dna miednicy.
 3. Nauczę Cię ćwiczeń oraz technik aby zaradzić Twoim problemom kobiecym, takim jak nietrzymanie moczu, rozejście mięśni brzucha, zaburzenie statyki narządu rodnego, bóle – wynikające z obecności blizn i  zrostów  w jamie brzusznej – tak to  one mogą być przyczyną problemów z wypróżnianiem, bolesnych stosunków czy bolesnego współżycia.
 4. Jeżeli jesteś po porodzie to zdecydowanie są to ćwiczenia dla Ciebie – odczekaj 6 tyg po porodzie naturalnym lub 12 tyg po cesarskim cięciu.

Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju  oraz matę do ćwiczeń.

 

Ćwiczenia z sesji początkującej LPF oczywiście możesz  możesz łączyć  z własnym treningiem np joga, pilates czy treningiem siłowym

Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy, nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.

Trening wykonujemy co drugi dzień  a po miesiącu zwiększamy intensywność ćwiczeń.

Nazywam się Anna Łukasik

Jestem fizjoterapeutką  uroginekologiczną oraz pierwszą w Polsce instruktorką ćwiczeń Low Pressure Fitness.

Ostatnie 10 lat spędziłam mieszkając i
pracując jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii. Chciałabym zdobyte doświadczenie w Stanach wykorzystać w kompleksowej terapii kobiet w Polsce.