Brzuch po ciąży

utworzone przez | 6 wrz 2023

 two jaeCiąża i macierzyństwo to niesamowite doświadczenia pełne radości i transformacji, ale mogą również wiązać się z wyzwaniami, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie i formę. Low Pressure Fitness – techniki hipopresyjne oferują nieocenione wsparcie dla mam, które chcą  wzmocnić mięśnie głębokie (CORE) w tym mięśnie dna miednicy po porodzie.

Dzięki holistycznemu podejściu, które obejmuje masaż brzucha, rozluźnianie punktów spustowych, rozciąganie, pracę z oddechem i postawą oraz gwizdkiem oporowym Winner Flow mój nowy program Hipopresja po ciąży  dla mam skutecznie przygotowuje mięśnie do ćwiczeń i Twoje ciało jest gotowe na codzinne zmagania (świadoma praca mięśni CORE, podnoszenie rosnących maluchów, noszenie wszelkiego rodzaju sprzętów dla dzieci, długie siedzenie  podczas karmienia, przytulania lub drzemki ).

Ćwicz razem ze mną i przekonaj się jak mój Program dla Mam  wesprze Twoje ciało po ciąży – rehabilituje zmiany jakie zaszły w twoim ciele w obszarze miednicy  oraz jamy brzusznej. Co więcej, skupienie się na zdrowiu dna miednicy odgrywa kluczową rolę w poprawie funkcjonowania twoich organów wewnętrznych takich jak  pęcherza i jelit, zmniejszając prawdopodobieństwo problemów z nietrzymaniem moczu, które często występują w czasie ciąży i po jej zakończeniu.

 

Nieważne ile czasu upłynęło od ostatniej ciąży – może być to 3 miesiące a może być nawet 10 lat. Ważne żeby spróbować – jeżeli zastanawiasz się od czego bezpiecznie zacząć to ta sesja- Hipopresja po Ciąży jest właśnie dla Ciebie.

Nauczysz się:

  • Mobilizacji blizny po cesarskim cięciu – nigdy nie pracowałaś ze swoją blizną i jej okolicą lub jesteś kilka tygodni po porodzie i zastanawiasz się jak właściwie zacząć masaż oraz jak pracować z blizną używając bańki próżniowej – silikonowej to tutaj znajdziesz odpowiedź.
  • W jaki sposób i dlaczego warto dodać gwizdek do ćwiczeń na mięśnie brzucha i dna miednicy. Jeżeli nie masz gwizdka – spokojnie może w domu wykorzystać zwykłą słomkę do napojów – chodzi o to aby efektywniej pracować z mięśniami głębokimi brzucha.
  • Jak poprawnie wykonywać praktykę Hipopresji – Low Pressure Fitness u siebie w domu i dlaczego jest ona tak bardzo pomocna kobietom szczególnie aby zapracować z brzuchem po ciąży.

Program kładzie szczególny nacisk na następujące kluczowe aspekty pomagające w powrocie do zdrowia:

Wzmocnienie powięzi: Strukturalna poprawa napięcia mięśni brzucha, obwodu talii oraz integralności powięzi brzucha i miednicy to kluczowe aspekty, które odblokowują lepsze wsparcie narządów i stabilizację kręgosłupa. Te fundamentalne zmiany mogą zrewolucjonizować zdrowie mięśni brzucha i dna miednicy, umożliwiając lepsze radzenie sobie z istniejącymi schorzeniami i leczenie ich.

Regulacja ciśnienia w jamie brzusznej:  Wzrost ciśnienia śródbrzusznego, często odczuwane podczas czynności takich jak siedzenie, w związku z problemami trawiennymi, ciążą lub intensywnymi sportami, można złagodzić poprzez specyficzny trening oddechowy i ekscentryczny trening tułowia technikami hipopresji, które maja pozytywny wpływ na proces rehabilitacji i gojenia.

 Zdrowie dna miednicy: Program ten, troskliwie i precyzyjnie zajmując się mięśniami głebokimi (CORE) w tym  i dna miednicy, pomagają poprawić ich funkcjonowanie, aktywację i witalność. Dzięki takiemu podejściu możliwa staje się zauważalna poprawa funkcjonowania pęcherza i jelit, a także większa satysfakcja seksualna, co przyczynia się do odnowienia poczucia pewności i komfortu.

Wsparcie narządów: Poprzez budowanie centralnej stabilizacji oraz regulacji ciśnienia śródbrzusznego Sesja Hipopresja po Ciąży  prowadzi do zauważalnej poprawy trawienia, metabolizmu i regulacji hormonalnej. Gdy Twoje narządy znajdą optymalną pozycję, proces gojenia przyspiesza, tworząc środowisko sprzyjające ogólnemu samopoczuciu i witalności.

 

Bardzo serdecznie zapraszam Cię do spróbowania LPF | Sesja online LPF po ciąży

w zaciszu własnego domu. Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju oraz maty do ćwiczeń.

 

 Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy, nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza. Trening wykonujemy co drugi dzień a po miesiącu zwiększamy intensywność ćwiczeń.

 

 

Sesja początkująca LPF – wszystko to co musisz wiedzieć aby bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia z metodą Low Pressure Fitness u siebie w domu. 

 

Czyli  coś o co pytałyście już od dłuższego czasu … wreszcie jest dostępne Online – bez limitu czasu – kupujesz dożywotni dostęp do nagrania.

 

Jako jedyna certyfikowana instruktorka oraz ambasadorka metody LPF w Polsce, chciałabym abyś wspólnie ze mną:

 

  1. Nauczyła się  jak w  bezpieczny sposób dla swojego ciała rozpocząć praktykę zgodną z metodą LPF
  2. Wytłumaczę Ci dlaczego metoda LPF to holistyczna metoda opierające się na reedukacji oddechowej i posturalnej wykorzystująca biomechanikę naszego ciała oraz połączenia anatomiczne wpływająca mocno na wygląd Twojego brzucha oraz zdrowie mięśni dna miednicy.
  3. Nauczę Cię ćwiczeń oraz technik aby zaradzić Twoim problemom kobiecym, takim jak nietrzymanie moczu, rozejście mięśni brzucha, zaburzenie statyki narządu rodnego, bóle – wynikające z obecności blizn i  zrostów  w jamie brzusznej – tak to  one mogą być przyczyną problemów z wypróżnianiem, bolesnych stosunków czy bolesnego współżycia.
  4. Jeżeli jesteś po porodzie to zdecydowanie są to ćwiczenia dla Ciebie – odczekaj 6 tyg po porodzie naturalnym lub 12 tyg po cesarskim cięciu.

Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju  oraz matę do ćwiczeń.

 

Ćwiczenia z sesji początkującej LPF oczywiście możesz  możesz łączyć  z własnym treningiem np joga, pilates czy treningiem siłowym

Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy, nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.

Trening wykonujemy co drugi dzień  a po miesiącu zwiększamy intensywność ćwiczeń.

0 komentarzy

Jak rozpocząć trening hipopresyjny

Jak rozpocząć trening hipopresyjny

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem praktyki.   Oddychanie hipopresyjne odnosi się do praktyki oddychania, w której naprzemiennie ćwiczymy oddychanie dekompresyjne i bezdech. Trening hipopresyjny Low Pressure Fitness to łączenie oddychania hipopresyjnego z...

Dlaczego Low Pressure Fitness dla biegaczy

Dlaczego Low Pressure Fitness dla biegaczy

Ze względu na dużą liczbę korzyści, jakie zapewnia dla zdrowia i sprawności fizycznej, Low Pressure Fitness (LPF) jest obecnie doskonałą opcją uzupełniającą twój dotychczasowy trening. LPF to globalny system treningu posturalnego i oddechowego związany z regulacją...

0 komentarzy

Nazywam się Anna Łukasik

Jestem fizjoterapeutką  uroginekologiczną oraz pierwszą w Polsce instruktorką ćwiczeń Low Pressure Fitness.

Ostatnie 10 lat spędziłam mieszkając i
pracując jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii. Chciałabym zdobyte doświadczenie w Stanach wykorzystać w kompleksowej terapii kobiet w Polsce.