Ania Łukasik

kompleksowa terapia kobiet

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną, a także pierwszą w Polsce certyfikowaną instruktorką i ambasadorką metody Low Pressure Fitness.

Przez 10 lat pracowałam w Kalifornii, w USA. Zdobyte w Stanach doświadczenie wykorzystuję w kompleksowej terapii kobiet w Polsce.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Jeśli…

 • w ostatnich latach zostałaś mamą, w efekcie cierpisz na zaburzenia funkcji mięśni dna miednicy,
 • zaczynasz pracę z blizną po cesarskim cięciu lub innym zabiegu chirurgicznym,
 • masz zaburzenia statyki dna miednicy (obniżenie lub wypadanie narządów rodnych),
 • zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha,
 • cierpisz na endometriozę,
 • Twoje miesiączki są bolesne,
 • masz problemy z nietrzymaniem moczu,
 • miewasz wzdęcia lub dyskomfort trawienny,
 • stosunki są dla Ciebie bolesne lub chcesz poprawić satysfakcję seksualną,
 • chcesz stracić kilka centymetrów z obwodu talii,
 • chcesz wzmocnić mięśnie głębokie,
 • uprawiasz sport i zależy Ci na zwiększeniu wytrzymałości oraz wdrożeniu tzw. aktywnego odpoczynku,

to praktyka LPF w oparciu o moje doświadczenie przyniesie Ci ulgę i pomoże rozwiązać problemy.

Dlaczego warto mi zaufać?

Fizjoterapia uroginekologiczna to nie tylko moja specjalizacja, ale przede wszystkim pasja. Moim celem jest wsparcie pacjentek cierpiących na „kobiece” dolegliwości zgodnie z ich potrzebami i możliwościami. 

Jeśli kiedykolwiek w gabinecie usłyszałaś, że „taka Twoja uroda” – nie wierz w to. Ból, dyskomfort czy jakiekolwiek problemy zdrowotne nie są naturalne i należy z nimi walczyć, a nie godzić się na nie. Ja pomogę Ci zrobić to spokojnie i delikatnie, w Twoim tempie i zgodnie z Twoimi możliwościami.

W swojej pracy dążę do kompleksowej terapii pacjentek, polegającej na ścisłej współpracy między specjalistami – ginekologiem, seksuologiem oraz psychologiem – aby osiągnąć zamierzony cel.

Pracuję zarówno w gabinecie uroginekologicznym, jak i na sali treningowej – na zajęciach indywidualnych oraz grupowych. 

W gabinecie wykorzystuję USG do oceny funkcjonalnej mięśni brzucha i mięśni dna miednicy. Stosuję zarówno elementy terapii manualnej, jak i wisceralnej.

Moja specjalność to praca z blizną. Pracuję bezpośrednio z tkanką oraz wykorzystuję techniki LPF. Pozwalają one dotrzeć do głęboko położonych struktur i ograniczeń tkankowych zarówno nowych blizn, jak i takich, które powstały wiele lat temu.

Moje wykształcenie:

Studia

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych w celu nostryfikacji dyplomu fizjoterapeuty kontynuowałam studia na uczelni Sacramento State University w Kalifornii. 

Po ukończeniu studiów zdałam egzamin państwowy pozwalający mi na pracę w zawodzie fizjoterapeuty. 

Szkolenia:

 • 2022 – Advanced – 4 level – Low Pressure Fitness Instructor
 • 2022 – Lagree Fitness Instructor (pilates na reformerach)
 • 2022 – CLINICAL MANAGEMENT OF THE FITNESS ATHLETE: PREGNANCY & POSTPARTUM
 • 2021 – Herman and Wallace – Pain Science for the Chronic Pelvic Pain Population
 • 2021 – Biopsychosocial Reframed: Budowanie Solidnych Fundamentów w Terapii Bólu Przewlekłego
 • 2020 –  Ultrasonografia w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy
 • 2020 – Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej – moduł I
 • 2020 – Fizjoterapia w uroginekologii z wykorzystaniem USG
 • 2020 – DRA rozejście kresy białej  – ocena z wykorzystaniem USG
 • 2020 –  BEBO trening mięśni dna miednicy
 • 2013 – 9 miesięczny staż w Kaiser Permanente w Vallejo w Kalifornii, USA – ukończony certyfikatem terapeuty metody PNF – Proprioceptive Neuromuscular Facilitation
 • 2012 – Anatomy Trains – struktura i funkcja
 • Anatomy Trains  w treningu funkcjonalnym
 • 2010 – Terapia powięziowa oraz terapia punktów spustowych
 • 2010 – Kurs kinesiotaping (plastrowanie)

 

Potrzebujesz mojej pomocy? Zobacz, jak możesz ze mną pracować!

terapia rozejścia mięśni brzucha
terapia blizn po cesarskim cięciu, abdominoplastyce, epizjotomii
endometrioza
niepłodność
bolesne współżycie
bolesne miesiączki
stan przed lub po zabiegach ginekologicznych
problemy  z nietrzymaniem moczu 
zaburzenia statyki dna miednicy (obniżenia oraz wypadanie narządów rodnych)

Poznaj opinie o mojej pracy

Aniu, wow! Teraz rozumiem czemu nie da rady się uśmiechnąć przy tym manewrze hipopresyjnym. Ćwiczyłam dzisiaj z tobą! To znaczy z tym wideo które mi przysłałaś. Suuuuper! Rozgrzewka, masaż i sam manewr, mega! Czułam niesamowitą lekkość brzucha, do tego przez cały dzień zwracałam potem uwagę na oddech i prawidłową postawę. Sama miałam operowany wyrostek i ciążę pozamaciczną, więc brzuch po przejściach. A ta sesja z Tobą była świetna! Wypuszczaj jak najszybciej!

Monika N.

Bardzo polecam wizytę u Ani. Posiada ona duże doświadczenie i rzetelną wiedzę, a przy tym panuje miła atmosfera.

Kasia K.

Aniu, treningi z tobą to czysta przyjemność. Twoje profesjonalne podejście i ogromna wiedza zrobiły na mnie wrażenie. Myślę, że każda z nas powinna włączyć je do swojej rutyny. 

Gabriela T.

Co za kobieta i energia! Człowiek nie wie jeszcze wiele po pierwszym spotkaniu, ale na pewno będę dzielić się z wami efektami. Czekam na treningi na żywo.

Kasia G.

Zajęcia były super! Wszystko zostało jasno przekazane. Naprawdę robisz kawał dobrej roboty. Dziękuję Ci bardzo!

Kasia

LPF to świetnie prowadzone warsztaty. Ania wspaniale wprowadza w metodę LPF, uczy pracy z oddechem, która doskonale komponuje się z Pilatesem i każdym innym treningiem. Dziękuję! 

Ola W.

Ania to rzetelny, profesjonalny i bardzo zaangażowany fizjoterapeuta. Na pierwszej wizycie wszystko zostało bardzo dobrze zbadane, pokazane i wyjaśnione, a ja otrzymałem odpowiednie zalecenia oraz ćwiczenia do wykonania w domu. Bardzo polecam.

Jola D.

Zrobiłam wczoraj całe zajęcia i dziś czuję się rewelacyjnie czuje taki duzy luz co przy mojej spastyce naprawdę daje fajny efekt lekkości. Efekty są najbardziej widoczne, gdy ćwiczę na plecach i w pozycji w podporze. W pozycji stojącej wychodzę gorzej, ale pracuję nad tym. Uważam, że z każdym treningiem będzie mi wychodziło coraz lepiej. 

Justyna K.

Jestem po czterech zajęciach z Anią. Świetna instruktorka z Krakowa! Chcę więcej! Niesamowite, jak można się odprężyć i zapomnieć o ciężkim dniu. Jestem 4 miesiące po naturalnym porodzie, niestety ciało nie wygląda i nie funkcjonuje jak wcześniej. Twoje zajęcia pomogły mi nie tylko w odprężeniu, ale także w poznaniu swojego ciała, budowaniu napięcia i zmniejszeniu bólu menstruacyjnego. Ból menstruacyjny towarzyszył mi od zawsze, także po porodzie. Teraz zmniejszył się bardzo. Oddech pomógł mi zmobilizować klatkę piersiową, a także zmniejszył ból, który towarzyszył mi podczas karmienia piersią. Aniu, dziękuję Ci bardzo. Cieszę się, że wchodzę na Twój profil. 

Ania

Polecam wszystkim warsztaty z Anią – zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Są one prowadzone na bardzo wysokim poziomie, a Ania rzetelnie odpowiada na wszystkie pytania. Polecam te zajęcia jako niezbędną aktywność dla osób pracujących z pacjentkami uroginekologicznymi. Szczerze polecam je dla wszystkich fizjoterapeutów jako uzupełnienie swoich umiejętności.

Ania N.

Zdecydowanie polecam! Ania przekazuje swoją wiedzę w bardzo przejrzysty i interesujący sposób, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie każdego pacjenta. Uważam, że warto wybrać się na wizytę profilaktyczną, aby poszerzyć swoją wiedzę w tematach związanych z kobiecym zdrowiem.

Asia J.

Aniu, jeszcze raz dziękuję Ci bardzo, że od niedawna ćwiczę z Tobą. Zaczęłam ćwiczyć z Tobą ćwiczyć bo choruję na endometriozę , wykonuję ćwiczenia 2 razy w tygodniu.MInęło ok 2 miejsce od kiedy zaczęłam ćwiczyć i widzę  dużą poprawę – znacznie mniej bolesne miesiączki. Twoje zajęcia naprawdę bardzo mi pomagają. Zachęcam wszystkie drogie panie do zajęć prowadzonych przez Ciebie, same się przekonają, że warto. Pozdrawiam.

Paulina B.

Powiem Ci, że w tym cyklu ćwicząc z Tobą, nie wzięłam żadnej tabletki progesteronu. Mój cykl trwał 28 dni, zero bólu, zero skrzepów, zero napuchniętego brzucha. Zwykle miałam brzuch jak w ciąży, a teraz, przy endometriozie, ćwiczenia naprawdę robią robotę.

Paulina

Gdzie mnie znajdziesz?

Blog

Treningi oraz Warsztaty Low Pressure Fitness (poczytaj o metodzie)

 • Gabinet: Viscera Instytut: ul. Na Gródku 2/8, Kraków, nr tel: +48 668-993-204

 • Gabinet: Słuchając Ciała: ul. Kasprowicza 36a, Warszawa, nr tel: 795-652-657

Social Media:

IG – annalukasik.fizjoterapiakobiet

FB – Anna Łukasik