Ćwiczenia na brzuch po ciąży

utworzone przez | 6 lut 2024

Ciąża i macierzyństwo to niesamowite doświadczenia pełne radości, ale też wyzwań – również związanych z Twoim samopoczuciem i zdrowiem. Po porodzie – niezależnie, czy rodziłaś kilka miesięcy, czy kilka lat temu – warto zadbać o mięśnie głębokie. W tym mięśnie dna miednicy, wybierając odpowiednie ćwiczenia na brzuch po ciąży. 

Świetnym wyborem jest Low Pressure Fitness – ćwiczenia hipopresyjne, czyli połączenie treningu mięśni posturalnych z treningiem oddechowym. 

Ćwiczenia na brzuch po ciąży

Niech zgadnę: odkąd zostałaś mamą, Twoją codziennością stało się długie siedzenie podczas karmienia, przytulania czy drzemki oraz podnoszenie rosnącego malucha. Nie wspomnę już o ciągłym schylaniu się, dźwiganiu nosidła samochodowego czy innych sprzętów.

Twoje ciało, po miesiącach ciąży, jest zmęczone, rozregulowane i niegotowe na kolejne wysiłki. Musisz pomóc mu, przygotowując mięśnie do dalszej, wzmożonej pracy i pracując nimi świadomie. Zrobisz to łatwo z moim nowym programem Hipopresja po ciąży dla mam, który zawiera nie tylko ćwiczenia na brzuch po ciąży, ale obejmuje także:

 • masaż brzucha,
 • rozluźnianie punktów spustowych,
 • rozciąganie,
 • pracę z oddechem i postawą,
 • ćwiczenia z gwizdkiem oporowym Winner Flow.

Ćwicz razem ze mną i przekonaj się, jak mój Program dla Mam wesprze Twoje ciało po ciąży!

Pamiętaj: mięśnie dna miednicy odgrywają kluczową rolę w poprawie funkcjonowania twoich organów wewnętrznych, np. pęcherza i jelit. Mocne mięśnie dna miednicy zmniejszają prawdopodobieństwo problemów z nietrzymaniem moczu, które często występują w czasie ciąży i po jej zakończeniu

Niezależnie, czy od Twojej ostatniej ciąży minęło kilka miesięcy, czy kilka lat – Twój organizm podziękuje Ci za wzmocnienie mięśni głębokich i zadbanie o ich dobrą kondycję! Jeśli nie jesteś pewna, jak i od czego zacząć – Hipopresja po Ciąży jest właśnie dla Ciebie.

Ćwiczenia na brzuch po ciąży to dopiero początek! Podczas sesji online nauczysz się:

 • mobilizacji blizny po cesarskim cięciu – jak właściwie zacząć masaż oraz jak pracować z blizną używając silikonowej bańki próżniowej;
 • w jaki sposób i dlaczego warto dodać gwizdek do ćwiczeń na mięśnie brzucha i dna miednicy – a jeśli nie masz gwizdka, jak zastąpić go np. słomką do napojów i efektywniej pracować z mięśniami głębokimi brzucha;
 • jak poprawnie wykonywać praktykę Hipopresji u siebie w domu i dlaczego jest ona tak bardzo pomocna kobietom – szczególnie pracującym z mięśniami brzucha po ciąży.

Program kładzie szczególny nacisk na następujące kluczowe aspekty pomagające w powrocie do zdrowia:

Wzmocnienie powięzi. Strukturalna poprawa napięcia mięśni brzucha, obwodu talii oraz integralności powięzi brzucha i miednicy odblokują lepsze wsparcie narządów i stabilizację kręgosłupa. Te zmiany mają ogromny wpływ na zdrowie mięśni brzucha i dna miednicy. Umożliwiają lepsze radzenie sobie z istniejącymi schorzeniami i leczenie ich.

Regulacja ciśnienia w jamie brzusznej. Wzrost ciśnienia śródbrzusznego związany z problemami trawiennymi, ciążą lub intensywnymi sportami. Często jest on odczuwany np. podczas siedzenia – można złagodzić wykonując trening hipopresyjny. Ma on pozytywny wpływ na proces rehabilitacji i gojenia.

Zdrowie dna miednicy. Praca z mięśniami głębokimi (CORE), w tym mięśniami dna miednicy pomaga znacznie poprawić ich funkcjonowanie, aktywację i witalność. Ma to pozytywny wpływ także na pęcherz i jelita oraz zwiększenie satysfakcji seksualnej.

Wsparcie narządów. Poprzez budowanie centralnej stabilizacji oraz regulacji ciśnienia śródbrzusznego Sesja Hipopresja po Ciąży prowadzi do zauważalnej poprawy trawienia, metabolizmu i regulacji hormonalnej. Gdy Twoje narządy znajdą optymalną pozycję, proces gojenia przyspiesza, tworząc środowisko sprzyjające ogólnemu samopoczuciu i witalności.

LPF | Sesja online LPF po ciąży to ćwiczenia, które możesz wykonywać w zaciszu własnego domu. Potrzebujesz tylko wygodnego stroju i maty do ćwiczeń. 

Jako jedyna certyfikowana instruktorka oraz ambasadorka metody LPF w Polsce:

 • nauczę Cię, jak bezpiecznie dla swojego ciała rozpocząć praktykę zgodną z metodą LPF;
 • wyjaśnię Ci, dlaczego LPF to holistyczna metoda opierające się na reedukacji oddechowej i posturalnej, wykorzystująca biomechanikę naszego ciała oraz połączenia anatomiczne, wpływająca mocno na wygląd Twojego brzucha oraz zdrowie mięśni dna miednicy;
 • nauczę Cię ćwiczeń oraz technik, aby zaradzić Twoim problemom kobiecym, takim jak nietrzymanie moczu, rozejście mięśni brzucha, zaburzenie statyki narządu rodnego, bóle – wynikające z obecności blizn i zrostów w jamie brzusznej – które mogą być przyczyną problemów z wypróżnianiem czy bolesnego współżycia.

Jeśli jesteś po porodzie, to idealne ćwiczenia dla Ciebie! Pamiętaj tylko – zanim zaczniesz treningi, odczekaj 6 tygodni po porodzie naturalnym lub 12 tygodni po cesarskim cięciu. Trening wykonuj co drugi dzień, a po miesiącu zwiększ intensywność ćwiczeń.

Ćwiczenia na brzuch po ciąży z sesji początkującej LPF oczywiście możesz łączyć także z innymi treningami. Takimi treningami jest np. joga, pilates czy trening siłowy.

Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy. Nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.

Sesja początkująca LPF – wszystko to co musisz wiedzieć aby bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia z metodą Low Pressure Fitness u siebie w domu. 

 

Czyli  coś o co pytałyście już od dłuższego czasu … wreszcie jest dostępne Online – bez limitu czasu – kupujesz dożywotni dostęp do nagrania.

 

Jako jedyna certyfikowana instruktorka oraz ambasadorka metody LPF w Polsce, chciałabym abyś wspólnie ze mną:

 

 1. Nauczyła się  jak w  bezpieczny sposób dla swojego ciała rozpocząć praktykę zgodną z metodą LPF
 2. Wytłumaczę Ci dlaczego metoda LPF to holistyczna metoda opierające się na reedukacji oddechowej i posturalnej wykorzystująca biomechanikę naszego ciała oraz połączenia anatomiczne wpływająca mocno na wygląd Twojego brzucha oraz zdrowie mięśni dna miednicy.
 3. Nauczę Cię ćwiczeń oraz technik aby zaradzić Twoim problemom kobiecym, takim jak nietrzymanie moczu, rozejście mięśni brzucha, zaburzenie statyki narządu rodnego, bóle – wynikające z obecności blizn i  zrostów  w jamie brzusznej – tak to  one mogą być przyczyną problemów z wypróżnianiem, bolesnych stosunków czy bolesnego współżycia.
 4. Jeżeli jesteś po porodzie to zdecydowanie są to ćwiczenia dla Ciebie – odczekaj 6 tyg po porodzie naturalnym lub 12 tyg po cesarskim cięciu.

Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju  oraz matę do ćwiczeń.

 

Ćwiczenia z sesji początkującej LPF oczywiście możesz  możesz łączyć  z własnym treningiem np joga, pilates czy treningiem siłowym

Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy, nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.

Trening wykonujemy co drugi dzień  a po miesiącu zwiększamy intensywność ćwiczeń.

Nazywam się Anna Łukasik

Jestem fizjoterapeutką  uroginekologiczną oraz pierwszą w Polsce instruktorką ćwiczeń Low Pressure Fitness.

Ostatnie 10 lat spędziłam mieszkając i
pracując jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii. Chciałabym zdobyte doświadczenie w Stanach wykorzystać w kompleksowej terapii kobiet w Polsce.