Ciąża i macierzyństwo to niesamowite doświadczenia pełne radości, ale też wyzwań – również związanych z Twoim samopoczuciem i zdrowiem. Po porodzie – niezależnie, czy rodziłaś kilka miesięcy, czy kilka lat temu – warto zadbać o mięśnie głębokie. W tym mięśnie dna miednicy, wybierając odpowiednie ćwiczenia na brzuch po ciąży.
Świetnym wyborem jest Low Pressure Fitness – ćwiczenia hipopresyjne, czyli połączenie treningu mięśni posturalnych z treningiem oddechowym.
Ćwiczenia na brzuch po ciąży
Niech zgadnę: odkąd zostałaś mamą, Twoją codziennością stało się długie siedzenie podczas karmienia, przytulania czy drzemki oraz podnoszenie rosnącego malucha. Nie wspomnę już o ciągłym schylaniu się, dźwiganiu nosidła samochodowego czy innych sprzętów.
Twoje ciało, po miesiącach ciąży, jest zmęczone, rozregulowane i niegotowe na kolejne wysiłki. Musisz pomóc mu, przygotowując mięśnie do dalszej, wzmożonej pracy i pracując nimi świadomie. Zrobisz to łatwo z moim nowym programem Hipopresja po ciąży dla mam, który zawiera nie tylko ćwiczenia na brzuch po ciąży, ale obejmuje także:
- masaż brzucha,
- rozluźnianie punktów spustowych,
- rozciąganie,
- pracę z oddechem i postawą,
- ćwiczenia z gwizdkiem oporowym Winner Flow.
Ćwicz razem ze mną i przekonaj się, jak mój Program dla Mam wesprze Twoje ciało po ciąży!
Pamiętaj: mięśnie dna miednicy odgrywają kluczową rolę w poprawie funkcjonowania twoich organów wewnętrznych, np. pęcherza i jelit. Mocne mięśnie dna miednicy zmniejszają prawdopodobieństwo problemów z nietrzymaniem moczu, które często występują w czasie ciąży i po jej zakończeniu
Niezależnie, czy od Twojej ostatniej ciąży minęło kilka miesięcy, czy kilka lat – Twój organizm podziękuje Ci za wzmocnienie mięśni głębokich i zadbanie o ich dobrą kondycję! Jeśli nie jesteś pewna, jak i od czego zacząć – Hipopresja po Ciąży jest właśnie dla Ciebie.
Ćwiczenia na brzuch po ciąży to dopiero początek! Podczas sesji online nauczysz się:
- mobilizacji blizny po cesarskim cięciu – jak właściwie zacząć masaż oraz jak pracować z blizną używając silikonowej bańki próżniowej;
- w jaki sposób i dlaczego warto dodać gwizdek do ćwiczeń na mięśnie brzucha i dna miednicy – a jeśli nie masz gwizdka, jak zastąpić go np. słomką do napojów i efektywniej pracować z mięśniami głębokimi brzucha;
- jak poprawnie wykonywać praktykę Hipopresji u siebie w domu i dlaczego jest ona tak bardzo pomocna kobietom – szczególnie pracującym z mięśniami brzucha po ciąży.
Program kładzie szczególny nacisk na następujące kluczowe aspekty pomagające w powrocie do zdrowia:
Wzmocnienie powięzi. Strukturalna poprawa napięcia mięśni brzucha, obwodu talii oraz integralności powięzi brzucha i miednicy odblokują lepsze wsparcie narządów i stabilizację kręgosłupa. Te zmiany mają ogromny wpływ na zdrowie mięśni brzucha i dna miednicy. Umożliwiają lepsze radzenie sobie z istniejącymi schorzeniami i leczenie ich.
Regulacja ciśnienia w jamie brzusznej. Wzrost ciśnienia śródbrzusznego związany z problemami trawiennymi, ciążą lub intensywnymi sportami. Często jest on odczuwany np. podczas siedzenia – można złagodzić wykonując trening hipopresyjny. Ma on pozytywny wpływ na proces rehabilitacji i gojenia.
Zdrowie dna miednicy. Praca z mięśniami głębokimi (CORE), w tym mięśniami dna miednicy pomaga znacznie poprawić ich funkcjonowanie, aktywację i witalność. Ma to pozytywny wpływ także na pęcherz i jelita oraz zwiększenie satysfakcji seksualnej.
Wsparcie narządów. Poprzez budowanie centralnej stabilizacji oraz regulacji ciśnienia śródbrzusznego Sesja Hipopresja po Ciąży prowadzi do zauważalnej poprawy trawienia, metabolizmu i regulacji hormonalnej. Gdy Twoje narządy znajdą optymalną pozycję, proces gojenia przyspiesza, tworząc środowisko sprzyjające ogólnemu samopoczuciu i witalności.
LPF | Sesja online LPF po ciąży to ćwiczenia, które możesz wykonywać w zaciszu własnego domu. Potrzebujesz tylko wygodnego stroju i maty do ćwiczeń.
Jako jedyna certyfikowana instruktorka oraz ambasadorka metody LPF w Polsce:
- nauczę Cię, jak bezpiecznie dla swojego ciała rozpocząć praktykę zgodną z metodą LPF;
- wyjaśnię Ci, dlaczego LPF to holistyczna metoda opierające się na reedukacji oddechowej i posturalnej, wykorzystująca biomechanikę naszego ciała oraz połączenia anatomiczne, wpływająca mocno na wygląd Twojego brzucha oraz zdrowie mięśni dna miednicy;
- nauczę Cię ćwiczeń oraz technik, aby zaradzić Twoim problemom kobiecym, takim jak nietrzymanie moczu, rozejście mięśni brzucha, zaburzenie statyki narządu rodnego, bóle – wynikające z obecności blizn i zrostów w jamie brzusznej – które mogą być przyczyną problemów z wypróżnianiem czy bolesnego współżycia.
Jeśli jesteś po porodzie, to idealne ćwiczenia dla Ciebie! Pamiętaj tylko – zanim zaczniesz treningi, odczekaj 6 tygodni po porodzie naturalnym lub 12 tygodni po cesarskim cięciu. Trening wykonuj co drugi dzień, a po miesiącu zwiększ intensywność ćwiczeń.
Ćwiczenia na brzuch po ciąży z sesji początkującej LPF oczywiście możesz łączyć także z innymi treningami. Takimi treningami jest np. joga, pilates czy trening siłowy.
Przedstawione informacje i ćwiczenia mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy. Nie stanowią same w sobie terapii i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub lekarza.